Ben Kimim ?

Ben Alpkan Koç, 1991 İstanbul Üsküdar doğumluyum çocukluğumdan beri fotoğraf ve video dünyasına hep meraklı olmuşumdur.
Kendi imkanlarımla amatörde olsa çalışmalar ortaya çıkarmış çevrem tarafından videocu çocuk olarak isimlendirimiş olduğumdan artık bu işi profesyonel olarak yapmak istediğimden asıl mesleğim olan bilişim sektörüne eldeva diyip Sinema sektörüne giriş çalışmalarıma başladım çeşitli projeler çıkarıp çeşitli ustalardan alaylı bir şekilde eğitim aldıktan sonra 2016 yılında İstanbul Arel Üniversitesi Radyo Televizyon Proğramcılığı bölümüne başladım. İki senelik öğretim hayatımda bilgimin üstüne bilgi katarak Sinemanın ayrı bir dünya olduğunu gösteren sevgili eğitmenlerim vasıtası ile sektöre farklı bir bakış açısı kazanarak mezuniyetime hak kazandım.
Şuanki eğitim hayatıma Üsküdar Üniversite İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde devam ederken aynı zamanda web dünyasından uzakta kalamadım.
Çoğu üniversite öğrencisinin geliştirdiği projeler gibi bende proje geliştirmeye başladım bir projem başarısız oldu başka bir projem geldi ama hiç vazgeçmedim ve sonunda web dünyasının kolaylıklarını kullanıp Sinema dünyası ile birleştirmeyi başarabildim Makinist Creative Studio bu şekilde hayat bulmuş oldu.
Başta desteğini benden esirgemeyen Gözde Dalgıç ve benim için herzaman bir öğretmenden daha fazlası olmuş yeri geldiğinde abilik yeri geldiğinde yönlendirmeleri ile bakış açımı değiştiren akıl hocama Emre Ahmet Seçmen ne kadar teşekkür etsem az buradan size teşekkürlerimi sunuyorum sizleri saygı ile selamlıyorum.
2017’nin ikinci çeğreginden itibaren sizlere (MCS) olarak hizmet vermeye başladım her iş birbirinden güzel insanlar tanımama yardımcı oldu ve tecrübe edinerek iş dünyasının içine dalmış oldum ve gelişimime veya projeme kazandığım deneyimler ile şekil yön vermeye başladım bu şekildede yenilenerek güçlenerek çalışmalarıma devam ediyorum.
Bu çalışmaların en önemlisi olan TÜRKİYE’nin ilk bireysel veya kurumsal hizmet veren Online Prodüsiyon hizmeti çalışmalarını yürütmem tüm hakları tarafımdan alınmış olup saklıdır bu projemi geliştirmeye devam etmekteyim biresel bir girişimci projesi olduğundan kendi başıma destek almadan geliştirmeye devam ettiğimden imkanlarım izin verdiği taktirde siz değerli dostlarıma ve tüm istanbul bölgesine hizmet vermeyi amaçlamaktayım